آینه الکتروکرومیک

آینه های الکتروکرومیک یکی از پرکاربردترین و مفیدترین آپشنهای موجود بر روی خودروها هستند. آسایش و راحتی رانندگی در شب به کمک این آینه ها وصف نشدنی است. امروزه اکثر خودروهای روز دنیا مجهز به انواع این آینه ها هستند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام رانندگی در شب، بازتاب نور چراغ  های خودروی پشت شما به دلیل استفاده از نور بالا یا تنظیم نبودن چراغ  ها، چشمان شما را آزار دهد و یا باعث عدم دید مناسب در حین رانندگی شود؟ البته این اتفاق، جزء پدیده  های شایعی است که برای بسیاری از رانندگان، حداقل یک بار پیش آمده است. ازآن جاکه این مسئله، مشکل بسیاری از رانندگان به  شمار می  رفت، محققان صنعت خودرو درصدد شدند تا روشی مؤثر برای غلبه بر این مشکل پیدا کنند تا این که در نهایت آینه  های الکتروکرومیک (Electrochromic Mirrors) به  عنوان تنها راه  حل این مشکل معرفی شدند.

در حقیقت، موضوعی که باعث آزار چشم رانندگان می  شود، بازتاب نور چراغ خودروی پشت سر از طریق آینه جلو است. حال اگر مکانیسمی باشد که طی آن بتوان این بازتاب نور را خنثی یا ضعیف کرد مشکل حل می  شود. اساس کار آینه  های الکتروکرومیک به  گونه  ای است که وقتی  که نور با شدت بالا به آینه می  تابد، رنگ آینه به  صورت اتوماتیک تیره می  شود. تیره شدن رنگ آینه باعث ضعیف شدن بازتاب نور می  شود و در نتیجه چشم راننده از آزار نور مستقیم درامان می  ماند. البته این موضوع به افزایش دید راننده، هنگام تابش نور خورشید از پشت، نیز کمک می  کند. گفتنی است، این آینه  ها به  طور اتوماتیک در روشنایی روز به رنگ روشن و در تاریکی شب نیز به رنگ تیره در می  آیند، در فیلم  کوتاه زیر عمل کرد این سیستم به خوبی نمایش داده شده  است.

آینه  های الکتروکرومیک از دو سطح شیشه  ای تشکیل شده  اند. در فضای میانی این دو سطح شیشه  ای، یک ژل الکتروکرومیک به  کار رفته است که در واقع نقش اصلی بر عهده این ژل است. همان طورکه از نام الکتروکرومیک پیداست، این کلمه به معنای تغییر رنگ با تغییر شدت جریان الکتریسیته است. بدین  صورت  که با تغییر شدت جریان الکتریسیته، رنگ ژل تغییر پیدا می  کند. گفتنی است، در رو و پشت سطح آینه از یک حس گر حساس به نور استفاده شده است. حس گر عقب، نور محیط بیرون را از شیشه جلو دریافت می  کند و به نسبت شدت نور، با استفاده از کم و زیاد کردن شدت جریان الکتریسیته، رنگ ژل را تیره یا روشن می  کند. حس گر جلوی آینه نیز وقتی  که نور با شدت زیاد، نظیر نور خورشید یا نور چراغ  اتومبیل  های پشتی به آینه می  تابد، شدت جریان الکتریسیته را تغییر می  دهد و سبب تیره شدن رنگ آینه می  شود.

 تصویر کالا اقلام
هزینه (تومان) موجودی

آینه الکتروکرومیک با قاب سنسور نورباران -اورجینال فرانسه

استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین
استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین

آینه الکتروکرومیک (Autodim Mirror) قطب نما دار – امریکاUSA- قابل نصب روی تمامی اتومبیل ها

استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین
استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین

آینه الکتروکرومیک – اورجینال پژو

استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین
استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین

سرب مخصوص آینه الکتروکرومیک قطب نمادار

استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین
استعلام از لینک محصول / فروشگاه
آنلاین

نصب و راه اندازی شامل انجام سیم کشی فابریک جهت تغذیه الکترونیکی آینه و سیگنال دنده عقب می باشد. نصب پایه سربی آینه جدید بر روی شیشه خودرو به عهده مشتری است. این آینه دارای پایه سربی بزرگتری نسبت به آینه معمولی بوده و سرب پایه چسبیده شده بر روی شیشه نیز باید تعویض گردد. جهت برداشتن سرب فعلی و نصب سرب جدید می بایستی به نصابهای شیشه اتومبیل مراجعه گردد.

9 دیدگاه ها

 1. با سلام امکان نصب این آینه بر روی خودرو سمند سورن ELX مقدور می باشد.

  1. سلام بلی قابل نصب میباشد

 2. سلام من آینه را میخواهم لطفا به شماره ۰۹۱۳۱۱۴۷۴۲۷ تماس بگیرید

 3. با درود
  ایا این اینه قابلیت نمایش دنده عقب را نیز دارد؟

 4. سلام
  این آینه روی 206 های جدید هم نصب می شه؟؟

  1. سلام بلی

 5. با سلام و عرض ادب خدمت جنابعالي

  لطفا در خصوص طريقه نصب نيز مختصر توضيحي بديد . ممنون

  1. با سلام
   نصب این آپشن با تلفیق پایه این آینه با آینه با قاب سنسور نور باران میسره
   در صورتی که تهران باشید تهیه کنید این دو قطعرو نصاب معرفی میکنم براتون نصب میکنن
   باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

X